Si të shikoni Katar - Ekuador: Shikoni hapjen e Kupës së Botës 2022 në TV falas drejtpërdrejt në 4K
Ueb agjenci » Lajme dixhitale » Si të shikoni Katar - Ekuador: Shikoni hapjen e Kupës së Botës 2022 në TV falas drejtpërdrejt në 4K

Si të shikoni Katar - Ekuador: Shikoni hapjen e Kupës së Botës 2022 në TV falas drejtpërdrejt në 4K

Si të shikoni Katar - Ekuador: Kupa e Botës FIFA 2022 fillon këtë fundjavë ndërsa vendi pritës Katari përballet me Ekuadorin. Ja se si të shikoni në TV dhe në internet falas.

Katari kundër Ekuadorit. Hmm. Nuk është pikërisht ndeshja hapëse më emocionuese e Kupës së Botës, apo jo? Vështirë se ka potencialin e Argjentinës kundër Kamerunit në 1990, apo Francës kundër Senegalit në 2002… apo edhe garës së ngushtë të Brazilit kundër Skocisë në 1998.

Gjithsesi, për disa arsye FIFA ka vendosur që mbajtësit të mos luajnë më ndeshjen e parë. Ne nuk jemi të kënaqur me të, por është pak normë për këtë Botëror, që duket se është vuajtur dhe jo vlerësuar. Koha e vitit është e gabuar, politika është e gabuar…

Echo Show 8 është një vjedhje me mirëbesim përpara të Premtes së Zezë

Dinky Smart Display i Amazon ka 42% ulje përpara të Premtes së Zezë. Ju mund ta zbukuroni shtëpinë tuaj me këtë ekran të fuqizuar nga Alexa me altoparlantin e pasmë të integruar për vetëm 69,99 £

  • Amazona
  • 42% ulje
  • Tani vetëm 69,99 £

Shiko ofertën

Për të qenë i sinqertë, nuk kemi shumë për të thënë për ekipet e 51-të (po, po) dhe 46-të më të mira në botë, respektivisht, por vetë loja do të jetë interesante për sa i përket menaxhimit, numrit të njerëzve që vijnë në të vërtetë. në lojë dhe çfarë lloj shfaqjeje mund të shfaqë kombi pritës në mes të gjithë polemikave se kush iu dha turneu në radhë të parë.

Ja se si të shikoni Katar vs Ekuador në televizorin, smartfonin ose laptopin më të mirë që keni në shtëpi.

Koha e nisjes Katar - Ekuador

Katar-Ekuadori fillon në orën 16:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar të dielën më 20 nëntor. Ndeshja do të luhet në stadiumin Al-Bayt në Al Khor të Katarit. Stadiumi, i cili ka një kapacitet prej 60 dhe një çati të anulueshme, do të përdoret për herë të parë gjatë Kupës së Botës. Sa më pak të thuhet për ndërtimin e tij, aq më mirë.

Si të shikoni Katar vs Ekuador drejtpërdrejt në TV falas në internet?

Çdo ndeshje e Kupës së Botës 2022 do të mund të shikohet në TV ose të transmetohet drejtpërdrejt në internet falas në MB. BBC dhe ITV përsëri ndajnë të drejtat, por Beeb ka nderin të hapë turneun. Mbulimi fillon në orën 15:00 sipas kohës së Mbretërisë së Bashkuar në BBC One HD. Ju mund të bashkoheni me Gary Lineker dhe bashkë. në vendin pritës.

Ju gjithashtu mund të shikoni transmetimin e drejtpërdrejtë në faqen e internetit të BBC ose të shikoni në aplikacionin iPlayer të BBC.

A është Katar - Ekuador i disponueshëm për t'u parë në 4K?

33 lojërat për të cilat BBC ka të drejtat do të transmetohen në 4K përmes aplikacionit BBC iPlayer për televizorët inteligjentë. Rezolucioni vjen me High Dynamic Range HLG, që do të thotë se një përvojë premium shikimi do të jetë e disponueshme falas për Katar kundër Ekuador.

Do t'ju duhet një televizor i përputhshëm me versionin më të fundit të aplikacionit iPlayer për t'u përshtatur me përmbajtjen e shënuar "UHD". Mbulimi i drejtpërdrejtë mund të gjendet në faqen kryesore të iPlayer ose në kategorinë Sporte. Këtu janë televizorët e mbështetur. Nëse keni blerë një televizor 4K brenda 4 viteve të fundit ose më shumë, duhet të jeni në gjendje ta përdorni atë.

Shikoni në mënyrë të sigurt me një VPN

Nëse shikoni rregullisht sporte drejtpërdrejt në internet, mund të rritni privatësinë tuaj në internet me një Rrjet Privat Virtual (VPN). Ajo funksionon duke fshehur adresën tuaj IP nga spiunët dhe keqbërësit e mundshëm. Ju mund të lexoni udhëzuesin tonë për VPN-të më të mira përpara se të transmetoni lojërat. Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të sigurt dhe të sigurt, ju rekomandojmë Kaspersky VPN Secure Connection për transmetime sportive të nivelit të lartë.

★ ★ ★ ★ ★