Seriali Resident Evil Netflix
Ueb agjenci » Lajme dixhitale » Seriali Resident Evil Netflix: data e publikimit, aktorët, trailer

Seriali Resident Evil Netflix: data e publikimit, aktorët, trailer

Traileri zyrtar për serialin Resident Evil Netflix më në fund u zbulua gjatë Java e Geek 2022, ngjarja virtuale e platformës së famshme të transmetimit Netflix e cila prezanton botimet e saj të ardhshme fantashkencë, fantazi ose nga botët e imagjinatës.

Para kësaj, ne tashmë kishim për të parë dy ngacmues dhe postera të mrekullueshëm promovues, por tani kemi disa foto kryesore,poster zyrtar, A rimorkio Edhe me shume !

Seria Resident Evil bazohet në ekskluzivitetin e lojërave horror të mbijetesës me të njëjtin emër, por merr disa liri për të treguar historinë e Virusi T. Seriali ndjek historinë e dy vajzave të adoptuara tëAlbert Wester, ndërsa zbulojnë sekretet e errëta se ku punon Wesker në të vërtetë, Korporata Umbrella.

Për disa kohë, për shkak të mungesës së filmave të rinj Resident Evil, por edhe falë ribërjeve të shkëlqyera të video-lojërave Resident Evil që janë lëshuar së fundmi në konzola, pritshmëria rreth një risie madhore për fansat e sagës Resident Evil, më tmerruese se kurrë, ka arritur një maksimum historik.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për serialin Resident Evil të Netflix: historia e tij, numri i episodeve, kasti, data e publikimit dhe së fundi traileri zyrtar për serialin.

Çfarë është Resident Evil?

Resident Evil është një nga ekskluzivitetet më të vjetra të videolojërave, dhe mbi të gjitha një nga më të suksesshmit, aq sa duket se ka ekzistuar përgjithmonë. Historia magjepsëse e një video loje emocionuese aksion, suspens dhe zombie solli serinë e filmave me fitimet më të larta të bazuara në një lojë video që fitoi mbi XNUMX miliard dollarë në total.

Loja e parë Resident Evil u lëshua në vitin 1996 dhe që atëherë ka pasur vazhdime dhe spin-off të shumta. Komploti bazë rrotullohet rreth Korporatës Umbrella, një kompani e fuqishme farmaceutike që po eksperimenton fshehurazi me një virus të aftë për t'i kthyer njerëzit në zombie.

Ndërsa historia përparon, mësojmë se Korporata Umbrella është e përfshirë në shumë më tepër sesa thjesht krijimi i një virusi: ata janë gjithashtu të interesuar në eksperimente gjenetike të paligjshme, ndotje mjedisore dhe manipulime politike.

Lojërat janë të njohura për dhunën e tyre grafike, anën e tyre të keqe dhe frikësimet e tyre, por edhe për enigmat e tyre më se interesante.

Për çfarë do të jetë seriali Resident Evil i Netflix?

Ashtu si historia e videolojërave, seriali i ri i Netflix Resident Evil është një serial horror sci-fi që tregon shpërthimin mbarëbotëror të virusit T që i kthen të infektuarit në zombie.

Fragment nga seriali Resident Evil
Fragment nga seriali Resident Evil

Seriali Resident Evil Netflix do t'u sjellë fansave të sagës një histori krejt të re të vendosur në dy afate të ndryshme kohore. Në të vërtetë, seriali do të ndjekë Jade dhe Billie Wesker si adoleshentë, në vitin 2022, përpara se të hidhen në të ardhmen, më saktë në vitin 2036, me Jade në të tridhjetat, pas një epidemie zombie. Seriali do të shqyrtojë gjithashtu funksionimin e brendshëm të korporatës së keqe Umbrella dhe gjendjen e botës pas shpërthimit të virusit T.

Në 2022

Pjesa e parë, e cila do të zhvillohet në vitin 2022, do të flasë për fillimin e epidemisë në Qyteti i ri Rakun, ku ndodhet Umbrella Corporation. Ky sezon i parë do të zhvillohet në tetë episode nga afërsisht një orë secili.

Në këtë pjesë, Wesker do të ngarkohet të bëjë një antidepresant të ri të quajtur " hare i cili ofron përfitime të konsiderueshme shëndetësore për përdoruesit e tij, por gjithashtu përmban virusin vdekjeprurës T. Motrat 14-vjeçare Billie dhe Jade Wesker, të cilat duket se janë derra gini për të testuar ilaçin, së shpejti zbulojnë planin e keq të kompanisë së drogës.

Jade dhe Billie do të transferohen në Qyteti i ri Rakun, një qytet industrial, kundër vullnetit të tyre. Por sa më shumë kohë të kalojnë atje, aq më shumë do të kuptojnë se qyteti është më ndryshe nga sa duket, por edhe se babai i tyre mund të fshehë sekrete të errëta. Sekretet që mund të shkatërrojnë botën.

Në 2036

Pjesa e dytë e serialit do të zhvillohet në vitin 2036, ku Jade e gjen veten në rrugët e Londrës si një e mbijetuar e vetmuar e pandemisë. Ndërsa T-Virus pushton botën dhe krijon një mori zombish vrasës në 5 kontinente, Jade do të duhet të bashkohet me të mbijetuarit e tjerë të ngurtësuar nga beteja dhe të mbajë terrenin e saj për të shpëtuar njerëzimin.

Do të mbeten më pak se 15 milionë njerëz në Tokë dhe më shumë se gjashtë miliardë monstra, njerëz dhe/ose kafshë të infektuara me virusin T. Jade, i cili do të jetë 30 vjeç deri atëherë, do të luftojë për të mbijetuar në këtë botë të re, ndërsa se sekretet e së shkuarës së saj, për motrën, babain dhe veten e saj, do të vazhdojnë ta ndjekin atë.

Numri i episodeve dhe regjisorët

Sezoni i parë i Resident Evil do të përbëhet nga tetë episode me rreth 60 minuta, të ndarë midis katër regjisorëve: Bronwen Hughes, Rob Seidenglanz, Rachel Goldberg et Batan Silva.

Kasti i Resident Evil

Këtu është kasti i sezonit të parë të këtij seriali Resident Evil, nga Netflix:

 • Siena Agudong
 • Tamara Smart
 • Adeline Rudolph
 • Ella Balinska
 • heshta Reddik
 • Turlough Convery
 • Connor Gosatti
 • Paola Nunez
 • Lea Vivier
 • Mpho Osei Tutu
 • Ayushi Chhabra
 • Christina Knight
 • Emile Hager
 • Hanni Heinrich
 • Ehad Raza Mir
 • Bjorn Steinbach

Data e lëshimit të Resident Evil

Seriali Resident Evil do të jetë i disponueshëm në VOD nga 14 korriku 2022, në platformën Netflix. Tetë episodet e këtij sezoni të parë do të shikohen të gjithë në të njëjtën ditë.

Nuk kemi ende asnjë informacion në lidhje me një transmetim të mundshëm në kanalet franceze apo në platforma të tjera VOD.

Traileri i serialit Resident Evil

Këtu është traileri i serialit Resident Evil i transmetuar në kanalin zyrtar të Netflix në YouTube:

Trailer për serialin Resident Evil të Netflix

★ ★ ★ ★ ★