Kontrolloni një telefon nga distanca: në krye të aplikacioneve më të mira
Ueb agjenci » Lajme dixhitale » Kontrolloni një telefon nga distanca: në krye të aplikacioneve më të mira

Kontrolloni një telefon nga distanca: në krye të aplikacioneve më të mira

Disa arritje teknologjike kanë shënuar botën në vitet e fundit. Në të vërtetë, programe të ndryshme janë krijuar, veçanërisht në botën e teknologjive të reja të informacionit dhe komunikimit. Ky është rasti i aplikacioneve të telekomandës që lejojnë monitorimin e përdorimit të një telefoni të synuar.

Në fakt, arsyet për të kontrolluar një smartphone nga distanca nuk janë domosdoshmërisht të paligjshme. Qëllimi i tyre mund të jetë të kujdesen për fëmijët ose të ndihmojnë një të moshuar. Në mënyrë të ngjashme, këto aplikacione mund të përdoren në punë për të siguruar produktivitetin e punonjësve. Megjithatë, aplikimet e tij janë shpesh të njëjta si aplikacionet e spiunazhit të telefonit më i njohuri.

Këtu janë 10 aplikacionet më të mira të kontrollit të telefonit në distancë në treg:

mSpy

mSpy është aplikacioni më i fundit spiun që është i lehtë për t'u instaluar dhe përdorur. Mund ta përdorni nga çdo shfletues.

Për të filluar, është e rëndësishme të kontrolloni përputhshmërinë e tij me pajisjen që dëshironi të kontrolloni. Më pas zgjidhni një abonim dhe vazhdoni blerjen në faqen e internetit të aplikacionit. Pas instalimit të tij në telefonin e synuar, duhet të identifikoheni në panelin tuaj për të zbuluar pjesën tjetër të udhëzimeve të instalimit. Më pas do t'ju duhet një kod licence për ta aktivizuar atë. Kështu, do t'ju duhet vetëm të lidheni me portalin online për të hyrë në informacionin e mbledhur nga aplikacioni.

MSpy mund t'ju lejojë të monitoroni të gjithë përdorimin e fëmijëve tuaj në telefonin e tyre nga distanca. Ky aplikacion mund të përdoret gjithashtu për të drejtuar një të moshuar që ka nevojë për ndihmë. mSpy është i disponueshëm në versionin e iPhone.

Spyzie

Spyzie është aplikacioni më efektiv i telekomandës Android në treg. Ai ofron karakteristika të ndryshme që e bëjnë atë thelbësor dhe praktik.

Pasi ta instaloni në smartfonin ose tabletin që dëshironi të kontrolloni, aplikacioni ndizet dhe fillon nxjerrjen e informacionit nga pajisja Android.

Sa i përket procesit të instalimit, do të keni vetëm disa konfigurime për të kryer. Krijoni një llogari personale dhe vazhdoni me aktivizimin në telefonin e synuar. Pastaj mund të kontrolloni gjithçka nga distanca.

Përveç veçorive të tij themelore, Spyzie ju jep mundësinë për të gjurmuar skedarët e mediave dhe për të marrë pamje nga ekrani.

Mobile-SPY

Mobile SPY është një Android Keylogger që ju lejon të monitoroni pajisjen në të cilën është instaluar. Ju mund të gjurmoni fshehurazi telefonat celularë të fëmijëve tuaj dhe të regjistroni telefonata.

Në kontekstin profesional, ky aplikacion spiun i ofron punëdhënësit mundësinë të dijë vendndodhjen e saktë të çdo punonjësi në çdo kohë. Ai spiunon të gjitha thirrjet dhe mesazhet, aktivitetet në internet dhe mediat sociale, kontaktet dhe kamerën.

Kështu, telefonat nuk do të përdoren më për qëllime personale. Për më tepër, ju mund të monitoroni 5 telefona dhe tabletë me një llogari.

Për të instaluar Mobile SPY, shkoni në faqen e aplikacionit dhe krijoni një llogari falas. Pasi ta shkarkoni, lëreni veten të udhëhiqeni nëpër hapa të ndryshëm dhe filloni monitorimin.

Kryesor Mobile

Highster Mobile ju ofron funksionim të thjeshtuar. Në të vërtetë, ai ndan disa pika ngjashmërie me aplikacionet e tjera të paraqitura më sipër.

Ju duhet ta shkarkoni, instaloni dhe më pas ta aktivizoni në telefonin e synuar përmes një çelësi licence. Nuk do të keni asnjë cilësim për të konfiguruar. Pasi të keni ndjekur udhëzimet e ndryshme, mund ta instaloni lehtësisht aplikacionin. Më pas hyni në llogarinë tuaj për të filluar gjurmimin.

Për më tepër, Highster rekomandohet për profesionet e IT. Përdoret zakonisht nga SME-të dhe NVM-të, si dhe nga kompanitë në sektorët e shërbimeve ose terciar të aktivitetit. Aplikacioni është i disponueshëm në disa versione dhe në një version provë falas.

FlexiSPY

FlexiSPY është programi më i vjetër i monitorimit të telefonit në treg. Disa përdorues e kanë miratuar atë për të monitoruar laptopin e bashkëshortit të tyre.

Ky aplikacion ka mbi 150 veçori dhe mund të regjistrojë të gjitha llojet e mesazheve. Ai fshihet plotësisht pa u vënë re si në Android ashtu edhe në iPhone në sfond. Të gjitha thirrjet e bëra, goditjet e tasteve përgjohen.

Është gjithashtu një aplikacion kontrolli që u jep prindërve sigurinë se fëmijët e tyre janë të sigurt. Procesi i instalimit zgjat rreth disa minuta.

Për të përfituar nga të gjitha funksionet e FlexiSPY, është e rëndësishme të "rootoni" telefonin tuaj. Kjo konsiston në lëshimin e softuerit përgatitor përpara instalimit të tij.

apower pasqyrë

ApowerMirror është një nga aplikacionet më të mira për të kontrolluar në distancë një telefon Android nga kompjuteri juaj.

Për ta përdorur atë, ju duhet vetëm një lidhje Wi-Fi. Me këtë aplikacion, ju mund ta pasqyroni telefonin inteligjent në ekranin e kompjuterit tuaj dhe ta kontrolloni plotësisht atë me miun dhe tastierën. Gjithashtu ju lejon të bëni pamje nga ekrani dhe t'i ruani ato.

Po kështu, ApowerMirror është i pajtueshëm me të gjitha pajisjet Android dhe nuk kërkon qasje root ose jailbreak.

Për ta instaluar, vazhdoni ta shkarkoni në telefonin që dëshironi të monitoroni. Pas këtij hapi, lidhni telefonin Android me kompjuterin tuaj, ndiqni udhëzimet dhe filloni të kontrolloni.

AirDroid

AirDroid ju ofron një clipboard dhe ju lejon të transferoni skedarët nga telefoni i kontrolluar. Kështu që ju mund të monitoroni nga distanca shumë pajisje celulare dhe madje të transmetoni ekranin e tyre.

Ky aplikacion ju ofron disa veçori të avancuara duke ju lejuar të merrni dhe t'u përgjigjeni mesazheve nga kompjuteri juaj. AirDroid mund të shkarkohet vetëm përmes Google Play Store.

Pas shkarkimit, duhet të zgjidhni opsionin AirDroid Web dhe të hapni web.airdroid.com në shfletuesin tuaj të internetit. Më pas skanoni kodin QR duke përdorur telefonin celular dhe lidheni. Më pas do të jeni në gjendje të shikoni ekranin bazë të pajisjes celulare në shfletuesin tuaj të internetit.

AnyDesk

AnyDesk Remote është një nga aplikacionet më të sigurta dhe më të shpejta të aksesit në distancë në Android. Për më tepër, mund të përdoret për të kontrolluar të dhënat nga disa pajisje: Windows, Linux, macOS, iOS dhe Android.

Ky aplikacion përdoret zakonisht brenda kompanive për riparime teknike. Përveç kësaj, një teknik mund t'ju ndihmojë të riparoni një defekt në telefonin tuaj nga distanca falë funksioneve të tij. Gjithçka që duhet të bëni është t'i jepni kodin tuaj AnyDesk. Është falas për përdorim privat dhe kërkon licencë për përdorim profesional.

Splashtop

Splashtop është një aplikacion i sigurt për qasje në distancë për Android. Ai gjithashtu mbështet sisteme të tjera si Windows dhe Mac.

Falë fuqisë së tij, i besojnë më shumë se 30 milionë përdorues në mbarë botën.

Për të përdorur Splashtop Personal, vazhdoni ta shkarkoni në pajisjet e ndryshme në të cilat dëshironi ta përdorni. Tjetra, krijoni një llogari Splashtop dhe identifikohuni. Duhet të dini se ky aplikacion është menduar për përdorim jo komercial dhe përfshin një licencë për përdorim.

Për përdorime biznesi, mund të shkarkoni Splashtop Business.

RemoDroid

RemoDroid është krijuar për të funksionuar me shpejtësi të lartë. Ky aplikacion ofron rezultate tërheqëse që e bëjnë atë një nga aplikacionet më të mira të telekomandës për celularët.

Në të vërtetë, mund të përdoret për të monitoruar çelësat tuaj të Android TV dhe për të pasur kontroll mbi telefonat inteligjentë dhe tabletët e tjerë. Me veçori të shumta, e bën të lehtë ndarjen e ekranit dhe kujdeset për të gjitha detajet. Kanalet kryesore të komunikimit të tij janë: Ethernet/LAN dhe Wi-Fi.

Për më tepër, ai lejon mbështetje për shumë përdorues. RemoDroid është i disponueshëm në Google Play Store dhe mund të mbështesë shumicën e pajisjeve Android. Pas instalimit të tij, mund të vëreni dy opsione. Opsioni i parë "transme" është të kontrollosh një telefon tjetër dhe opsioni i dytë "lidhe" është të kontrollosh pajisjen tënde nga një tjetër.

★ ★ ★ ★ ★