Deezer
Ueb agjenci » Lajme dixhitale » Deezer, transmetim audio

Deezer, transmetim audio

Më shpesh do të dëgjoni për transmetimin e muzikës në Spotify, Apple Music dhe YouTube Music. Ata tani kanë një konkurrent serioz. Është unik në cilësinë dhe origjinalitetin e tij. Eshte Deezer, A platforma dixhitale e shpërndarjes. Mund të dëgjoni muzikë në çdo pajisje dhe të shijoni këngët e artistëve tuaj të preferuar duke marrë një nga abonimet e saj.

Por cilat janë përfitimet e vërteta të këtij shërbimi të transmetimit muzikor, ju pyesni? Si punon ? Si mund ta shfrytëzoni sa më shumë? Më poshtë do të gjeni të gjithë informacionin që ju nevojitet për Deezer, veçoritë e tij dhe shumë më tepër.

Prezantimi i Deezer

I lançuar në gusht 2007, Deezer është një platformë që ju lejon të dëgjoni muzikë në transmetim. Është i aksesueshëm nëpërmjet një faqe interneti ose një aplikacioni celular. Ju gjithashtu mund të përdorni përmbajtje të pakufizuar. Kjo platformë e transmetimit dixhital, e njohur edhe si Franceze, dallohet nga pasurinë e katalogut të saj. Ai përmban mbi 90 milionë këngë dhe albume, dhe 100 milionë lista për luajtje dhe stacione radiofonike.

Ju keni dy mundësi për të shijuar Deezer. Mund të provoni së pari , plani falas i disponueshëm në sit. Kjo lejon dëgjim të pakufizuar, por pa ndërprerje komerciale. Mund të lidheni nga një kompjuter ose tablet. Ju gjithashtu mund të zgjidhni abonohuni në planin premium. Ju do të keni muzikë të pakufizuar në të gjitha pajisjet (telefonat e mençur dhe kompjuterët, tabletët, telefonat inteligjentë, objektet e lidhura, etj.). Do të mund të shijoni tinguj me cilësi të lartë dhe pa reklama.

Një avantazh tjetër për t'u mbajtur mend është , një shërbim francez i transmetimit të muzikës që ofron shumë veçori për përdoruesit Premium. Këto përfshijnë lista dëgjimi të personalizuara, bibliotekë muzikore dhe shumë veçori të tjera. Më poshtë janë më shumë detaje për secilën prej tyre.

Deezer është i pajtueshëm me shumë pajisje

Deezer ka shumë përparësi që e bëjnë atë më të popullarizuar në industrinë e transmetimit të muzikës. Të pajtueshmëria me shumë pajisje dhe pajisje elektronike është më e rëndësishmja. Nuk do të keni asnjë problem të dëgjoni muzikë nga çdo pajisje.

Deezer në celularë dhe kompjuterë

Mund të dëgjoni një sasi të pakufizuar muzike me një abonim premium në Deezer. Shërbimi i transmetimit funksionon në të gjitha shfletues. Thjesht hapni shfletuesin që keni, më pas shkoni te Deezer.com. Pastaj mund të zgjidhni këngët tuaja dhe të filloni të dëgjoni.

Ju gjithashtu mund të përdorni aplikacionin Deezer në kompjuterin tuaj. Ju mund të shkarkoni këngë për t'i dëgjuar ato jashtë linje. Mund ta përdorni gjithashtu për të hyrë në përmbajtjen e videos, Sesionin e Deezer dhe intervistat. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga muzikë në cilësi FLAC nëse jeni abonent HiFi.

me smartfonë është një mënyrë tjetër për të dëgjuar muzikë pa ndërprerje. Ju mund të dëgjoni të gjitha këngët tuaja të preferuara me një telefon Android. Kjo është për Android 6 e lart. Ju gjithashtu mund të përdorni Deezer nëse keni një pajisje Apple. Aplikacioni është i pajtueshëm me iOS 14 ose më të lartë dhe mund të instalohet në modele të ndryshme (iPhones, iPad Mini, iPod Touch, iPad Mini dhe iPod Touch).

Deezer në objektet e lidhura

Shërbimi i transmetimit të muzikës është i aksesueshëm nga objekte të lidhura, përveç smartfonëve dhe kompjuterëve. Ju mund të përdorni të gjithë përmbajtjen përmes:

 • Apple Watch:Me aplikacionin Deezer për Apple Watch, mund të dëgjoni dhe luani listat tuaja të luajtjes jashtë linje. Punon me iOS 14 dhe më lart.
 • Fitbit: Ju gjithashtu mund të shkarkoni meloditë tuaja të preferuara në këtë orë dhe t'i luani ato gjatë stërvitjeve tuaja. Mund ta përdorni aplikacionin në Versa 2, Versa dhe Ionic.
 • Garmin Edhe pa telefonin tuaj, këngët dhe listat tuaja të preferuara të dëgjimit janë të aksesueshme nga kyçi i dorës. Kjo orë lehtëson një jetë të mbushur me aktivitete sportive intensive.
 • WearOS nga Google:Me këtë objekt të lidhur, mund të zgjidhni gjithashtu muzikë, ta luani atë, të rregulloni volumin dhe të përdorni listat e luajtjes. Është në përputhje me Android 6 ose më të lartë.

Deezer në sistemet e zërit

ju lejon të transmetoni muzikë në të gjithë shtëpinë tuaj. Mund ta lidhni shërbimin e transmetimit me altoparlantët ose sistemet tuaja të zërit. Kjo ju jep më shumë liri dhe akses në të gjithë muzikën tuaj në më shumë pajisje. Këtu është një listë e pjesshme që do t'ju japë një ide.

 • Faqja kryesore e Apple Kjo do t'ju lejojë të përdorni tingujt tuaj të preferuar dhe të kontrolloni muzikën duke përdorur zërin tuaj.
 • Amazon Echo: Duke aktivizuar Deezer Skill, do të mund të dëgjoni dhe menaxhoni gjithashtu listat e luajtjes.
 • Bang & Olufsen përdoret për të menaxhuar llogarinë tuaj Deezer dhe për të dëgjuar listat e luajtjes. Gjithashtu ju lejon të zbuloni tituj të rinj në cilësinë audio FLAC.
 • Luaj me rrjetin Bluesound: Ju lejon të menaxhoni atë që dëgjoni në tabletin ose celularin tuaj.
 • Muzikë Bose: nëpërmjet rrjetit Wifi, do të keni akses në muzikë nga e gjithë bota dhe bibliotekën tuaj muzikore, si dhe 90 milionë këngë nga Deezer.
 • Control4: siguron tingull teknikisht të përsosur me cilësi FLAC në shtëpinë tuaj të lidhur.
 • Denon HEOS: Këta altoparlantë me valë kanë një dizajn të sofistikuar dhe teknologji të fuqishme audio për një përvojë të re muzikore.
 • Devialet Phantom: ofron tinguj ultra të dendur për të dëgjuar muzikë në Deezer ose për të rizbuluar këngët tuaja të preferuara; Harman Kardon: Ky model është më i miri për shtëpinë tuaj.
 • Harmankardon: Ky model garanton tingull të pastër, muzikë pa artificë, në dhomën tuaj të ndenjes si në dhomën tuaj të gjumit.

Asistentët e zërit Deezer

Kjo kategori përmban pajisje origjinale që do të përmirësojnë përvojën tuaj të dëgjimit Deezer. Ata synojnë ta bëjnë më të lehtë përdorimin tuaj të përditshëm të këtij shërbimi të transmetimit muzikor. Për shembull, mund të provoni:

 • Amazon Alexa:pasi të aktivizohet Deezer Skill, ky asistent mund të përdoret për të kontrolluar muzikën që dëgjoni duke përdorur zërin tuaj.
 • Apple Siri: ju gjithashtu mund të menaxhoni muzikën tuaj duke përdorur zërin tuaj. Mund të përdoret për të ndryshuar këngët, për të rritur volumin ose për të filluar një këngë të re.
 • Asistent i Google: mund ta lidhni me llogarinë tuaj Deezer në mënyrë që të mund të kontrolloni muzikën dhe zërin tuaj në të gjitha pajisjet e përputhshme.

Deezer në televizorë dhe tastierë

Për të përfituar më shumë nga muzika juaj, mund ta lidhni llogarinë tuaj Deezer me një SmartTV. Përfitimet e secilit model ndryshojnë. Ketu jane disa shembuj.

 • Vidaa Smart OS – për të dëgjuar më shumë artistët më të njohur të momentit
 • Android TV – Kthejeni dhomën tuaj të ndenjes në një pistë kërcimi
 • Bang & Olufsen TV – për cilësi të jashtëzakonshme audio dhe një përvojë të jashtëzakonshme zëri
 • Chromecast: Transmetoni me lehtësi këngët tuaja të preferuara në televizorin tuaj
 • LG-TV – për të shtuar një dimension të ri në përvojën tuaj Deezer duke transmetuar muzikën tuaj të preferuar.
 • tv panasonic: Për të admiruar artin e bukur të albumit ndërsa dëgjoni këngën tuaj.
 • Televizioni Philips: Për mbrëmje familjare ose për ta bërë hapësirën tuaj të jetesës të vibrojë në ritmet e Deezer.
 • Portali në Facebook: Qasje në mbi 90 milionë këngë, stacione radioje dhe podkaste të drejtpërdrejta.
 • Samsung TV: Shijoni muzikën në hapësirën tuaj të jetesës dhe aksesoni listat tuaja personale të luajtjes ose podkastet e preferuara.
 • Xbox: Dëgjoni muzikë pa reklama pa ndërprerë lojërat tuaja.

Deezer në makinën tuaj

Ju mund të dëgjoni muzikë të pakufizuar nga Deezer edhe në makinën tuaj. Shërbimi i transmetimit të muzikës përshtatet me sistemet audio të automjeteve dhe ofron një përvojë edhe më të mirë muzikore. Hyni në këngët dhe listat tuaja të preferuara nga:

 • Android Car – Ky sistem ju lejon të dëgjoni podkastet dhe stacionet tuaja të preferuara të radios nga pulti juaj pa pasur nevojë të përdorni telefonin tuaj.
 • CarPlay lidhet me iPhone tuaj për qasje të shpejtë, të preferuarat, Flow dhe listat e personalizuara të luajtjes.
 • MirrorLink përmes RockScout: Ju gjithashtu mund të kontrolloni muzikën tuaj nga paneli juaj.
 • Lidhu LIVE: ai mund të lidhet me llogarinë tuaj Deezer, duke ju lejuar të dëgjoni këngët tuaja të preferuara gjatë vozitjes.
 • Vala: është gjithmonë mirë të kesh një mënyrë më të lehtë për të hyrë në Flow dhe këngët që ke dëgjuar kohët e fundit gjatë vozitjes.

Abonime të ndryshme Deezer

Abonimi falas i Deezer ju lejon të dëgjoni muzikë, por nuk ju jep akses në të gjitha veçoritë dhe përfitimet. Ai gjithashtu ka një numër të kufizuar listash për luajtje dhe është subjekt i ndërprerjeve të reklamave. Për të shijuar muzikë të pakufizuar dhe përvojë të shkëlqyer dëgjimi, një abonim premium është alternativa më e mirë. Ofertat e Deezer nuk janë të detyrueshme. Nëse dëshironi, mund ta anuloni abonimin tuaj në çdo kohë. Në varësi të nevojave tuaja dhe buxhetit tuaj, ju mund të gjeni formulën që ju përshtatet.

Deezer Premium

Kjo ofertë ju ofron një avantazh të parë: akses të pakufizuar në miliona tituj, podkaste dhe stacione radiofonike pa asnjë reklamë.. Ju mund të zhveshni pa kufi dhe të shtoni këngë në listat tuaja të preferuara të luajtjes. Këto këngë do të jenë të disponueshme për dëgjim jashtë linje. Audioja me besueshmëri të lartë do të ofrohet në të gjitha pajisjet. Plani Deezer Premium fillon me një muaj provë falas dhe pastaj shkoni te 9,99 dollarë në muaj. Këtu janë avantazhet e kësaj pakete.

 • Qasje e pakufizuar në të gjithë përmbajtjen e Deezer; përvojë dëgjimi pa reklama.
 • Ju mund t'i dëgjoni këngët tuaja të preferuara jashtë linje në pajisje të shumta të pajtueshme
 • Riprodhimi i muzikës FLAC me cilësi në studio
 • Mund të përdorni funksione dhe vegla të personalizuara , SongCatcher, për të gjetur muzikë dhe për të parë tekstin e këngës.

Familja Deezer

Kjo ofertë përbëhet nga 6 llogari të veçanta të cilat i lejojnë çdo anëtari të ketë akses të pakufizuar në muzikë. Ju të gjithë mund t'i dëgjoni këngët tuaja në pajisje të ndryshme njëkohësisht. Familja Deezer ofron gjithashtu llogari për fëmijët për të mbrojtur veshët e tyre nga përmbajtja e papërshtatshme. Ata gjithashtu mund të përdorin vjersha për fëmijë dhe hitet më të fundit. Oferta është 17,99 dollarë në muaj për të gjithë familjen, me nje muaj falas.

Deezer Family ju jep të njëjtat privilegje dhe përfitime si një abonim. Është unik sepse ka 6 llogari të veçanta dhe është e lehtë për t'u aksesuar. Mund të lidheni 13 telefona inteligjentë, kompjuterë dhe altoparlantë të lidhur në llogarinë kryesore. Tingulli me besnikëri të lartë do të ofrohet me muzikën FLAC.

Deezer Premium Vjetore

Ky abonim është një ofertë e Deezer që ju lejon të përfitoni nga një 25% zbritje në planin tuaj Premium për një vit. Kjo është formula më interesante. Ju do të duhet të paguani 98,91 dollarë për një vit (8,24 dollarë në muaj), në vend të 131,88 dollarë për 12 muaj (10,99 dollarë në muaj). Kjo zgjidhje ju lejon të përfitoni nga një Abonim 12 mujor me çmimin 9. Nuk do të rimbursoheni nëse anuloni abonimin tuaj brenda periudhës 12 mujore. Ky plan ofron edhe avantazhe të tjera.

 • Qasje e pakufizuar në të gjitha këngët me aftësinë për të shtuar këngë në të preferuarat tuaja dhe për të zhveshur pa kufij.
 • Dëgjoni pa ndërprerje, pa reklama dhe shijoni tingullin FLAC me besnikëri të lartë.
 • Qasje jashtë linje në këngët tuaja të preferuara, edhe pa qasje në internet.
 • Mund të dëgjoni muzikë në telefonin, tabletin ose kompjuterin tuaj, si dhe në altoparlantë dhe pajisje të tjera të përputhshme.

Veçoritë e audios Deezer kanë teknologjinë High Fidelity

Deezer ka Teknologji me besnikëri të lartë për t'u ofruar përdoruesve një përvojë të jashtëzakonshme dëgjimi. Kjo teknologji siguron rehati maksimale dhe përmirëson cilësinë e audios. Ajo dallohet nga , tingull i pastër pa humbje dhe me të gjitha hollësitë e muzikës. Do të dëgjoni çdo këngë sikur të ishte regjistruar në studio me artistët. Është i disponueshëm vetëm për abonentët e një plani me pagesë të Deezer.

Teknologjia me besnikëri të lartë do t'ju japë cilësi më e mirë e zërit në të gjitha pajisjet tuaja. Është i pajtueshëm me shfletuesin e uebit, aplikacionet Xbox dhe PC, si dhe me sistemet iOS, Android dhe Android. Këtu janë më shumë përfitime të tingullit me besueshmëri të lartë.

 • Ai ofron miliona këngë në formatin FLAC për të gjitha zhanret dhe disponimet.
 • Mund të përdoret me të gjitha sistemet audio për zërin teknik.
 • High Fidelity ju lejon të aksesoni titujt e rimasteruar në audio 360 Reality me aplikacionin 360 by Deezer;
 • Mund të shijoni gjithashtu dhomën HiFi, e cila ofron një përvojë dëgjimi si CD.

Karakteristikat kryesore të Deezer

Shijoni këngët tuaja të preferuara në një mënyrë të re me Deezer. Shërbimi i transmetimit ofron shumë veçori, jo vetëm miliona tituj, por edhe një sërë veçorish të tjera. Këto veçori e bëjnë më të lehtë dhe më të këndshëm përdorimin. Këto mjete janë të disponueshme si në platformën Deezer ashtu edhe në aplikacion.

 • Rrjedhë Kjo veçori ju lejon të krijoni përzierje të pakufizuara dhe ju jep një përvojë të personalizuar muzikore. Krijon automatikisht lista dëgjimi me këngët tuaja të preferuara dhe sugjeron këngë që mund t'ju pëlqejnë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni një filtër për të krijuar një përzierje të personalizuar duke përdorur Flow.
 • Tekstin e këngës Për të kënduar këngët tuaja të preferuara, aktivizoni këtë funksion. Ai do të shfaqë tekstin dhe përkthimin e tekstit, nëse është e nevojshme.
 • Modaliteti jashtë linje – Nëse nuk jeni lidhur me internetin, mund të dëgjoni dhe luani këngët tuaja. Ky modalitet ju lejon të dëgjoni podkaste dhe lista dëgjimi kudo që të jeni.
 • Këngëtarja: ky funksion do t'ju lejojë të identifikoni shpejt muzikën rreth jush. Ky funksion mund të aktivizohet kur dëgjoni një tingull në Deezer dhe dëshironi ta dëgjoni. Ajo do të identifikojë këngën në sekonda dhe do ta shtojë atë në të preferuarat tuaja.
 • Transferimi i muzikës: me Deezer, ju gjithashtu mund të importoni këngë direkt nga biblioteka juaj muzikore. Kjo përfshin listat tuaja për luajtje, të preferuarat dhe shërbimet e tjera të transmetimit të muzikës.

Këtu janë disa këshilla për të përfituar sa më shumë nga Deezer

Ne kemi disa këshilla për ju për ta bërë përvojën tuaj Deezer edhe më magjike. Këto këshilla janë të thjeshta dhe do t'i japin pak më shumë jetë përvojës suaj të dëgjimit të muzikës. Këtu janë këshillat më të mira për të provuar:

 • Ju mund të përmirësoni cilësinë e dëgjimit nëCilësimet e aplikacionit Deezer. Ju gjithashtu mund të përcaktoni kampionimin që do të zbatohet në dëgjimin tuaj. Kjo veçori është ende e disponueshme në iOS dhe Android.
 • Lejo ndërthurjen gjatë riprodhimit:për të eliminuar sekondat në fillim dhe në fund të secilës këngë, mund të zgjidhni të ndërroni në riprodhimin. Aplikacioni do të lejojë një rrjedhë më të qetë të të gjitha këngëve.
 • Ju mund të ndryshoni ngjyrën e ndërfaqes duke në varësi të shijes tuaj personale. Ju mund të zgjidhni midis një modaliteti të errët dhe një modaliteti të lehtë.
 • Shkëputja në distancë e të gjitha pajisjeve: Nëse dikush tjetër po përdor llogarinë tuaj, ose nëse një pajisje tjetër është lidhur me Deezer, mund ta shkëputni lehtësisht nga aplikacioni celular me vetëm disa klikime.
 • Aktivizo modalitetin e makinës: Deezer e ofron këtë modalitet vetëm për pajisjet iOS. Ai do të shfaqë një ndërfaqe të thjeshtuar me butona të mëdhenj për përdorim më të lehtë pasi të aktivizohet.

Deezer do t'ju ndihmojë të zbuloni podkastet më të mira dhe të ndiqni artistët tuaj të preferuar. Ky shërbim transmetimi ofron funksione të shumta. Për t'u zhytur në botën e muzikës, merrni planin tani Deezer Premium.

★ ★ ★ ★ ★